Wpływ narządów wewnętrznych na układ ruchu

Nowe badania radiologiczne udowodniły, że na problemy związane z układem ruchu znaczny wpływ ma kondycja narządów wewnętrznych z nimi połączona, a w codziennej pracy z pacjentem bezpośrednie połączenie nerwowo-mięśniowo-powięziowe są pomijane, co znacząco wpływa na brak skuteczności prowadzonych działań.


Terapia wisceralna (https://www.movuto.pl/terapia-wisceralna-w-praktyce-fizjoterapeuty) jest rozwiązaniem dolegliwości bólowych, takich jak, między innymi: przewlekły lub ostry ból głowy, niespecyficzny ból kręgosłupa, czy bóle bioder i kolan. Zablokowane obszary układu powięziowego , który odpowiedzialny jest za podtrzymanie jamy brzusznej i klatki piersiowej mogą ograniczać ruchomość i powodować nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów ruchu. Terapia ma to zniwelować.

Kurs terapii wisceralnej

Uczestnicy otrzymają w sposób jasny i klarowny informacje na temat skutecznych technik osteopatycznych i terapii manualnych mających na celu zlikwidowanie źródła dolegliwości bólowych. Część praktyczna poświęcona jest demonstracji i ćwiczeniom na narządach wewnętrznych w przypadkach typowych dla ograniczeń ruchomości ciała. Informacje potrzebne do profesjonalnego prowadzenia terapii, które będą przekazane w trakcie kursu to między innymi:

  • wskazania i przeciwwskazania do terapii
  • praktyczne podejście do leczenia
  • diagnostyka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kursy fizjo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz